Strona główna
Zakupy
Tutaj jesteś
Zakupy Dobry balsam do ciała

Dobry balsam do ciała – czyli jaki?

Data publikacji 28 września 2022

Twoja skóra, aby zachować ładny i młody wygląd, powinna otrzymywać codziennie solidną dawkę substancji odżywczych i nawilżających. Możesz je dostarczyć dbając o zbilansowaną, zdrową dietę oraz odpowiednią pielęgnację, której nieodłącznym elementem powinno być stosowanie balsamów do ciała. Najlepiej sprawdzą się te, które mają naturalny i bezpieczny dla skóry skład oraz zawierają aktywnie działające składniki. Jak spośród bogatej oferty balsamów do ciała wybrać ten, który zapewni skórze optymalną pielęgnację? Podpowiadamy.

Dlaczego skóra potrzebuje balsamu?

Każdego dnia pokrywający Twoją skórę naturalny płaszcz hydrolipidowy ulega uszkodzeniom. Pod wpływem niskiej lub wysokiej temperatury, wiatru, słońca, klimatyzacji, a nawet ubrań, które masz na sobie, naturalne substancje wchodzące w skład płaszcza ochronnego skóry wypłukują się, ścierają albo po prostu zużywają. Mimo że komórki skóry regenerują się same, warto im trochę pomóc i codziennie stosować odpowiednie balsamy do ciała. Dzięki temu naskórek nie ulegnie podrażnieniu i przesuszeniu ani nie straci też elastyczności i miękkości. Stosowanie balsamu pomoże też przywrócić skórze jej naturalne pH, które może zostać naruszone na przykład podczas kąpieli.

Dobry balsam – czyli jaki?

Dobry balsam do ciała to produkt, w składzie którego nie znajdziesz parafiny i innych olejów mineralnych, silikonów, syntetycznych konserwantów, ftalanów i długiej listy emulgatorów. To niezwykły kosmetyk, którego bazą są oleje i masła roślinne, występujące od samego początku składu, a nie gdzieś na jego szarym końcu. Wszystkie składniki aktywne – a oleje i masła roślinne się do nich zaliczają – znajdujące się w balsamie do ciała powinny znajdować się wysoko na liście jego składników. Poza nimi, dobry balsam do ciała powinien zawierać też ekstrakty roślinne, olejki eteryczne i naturalne substancje łagodzące, takie jak np. d-panthenol i allantoina oraz witaminy i łagodne substancje konserwujące.

Są substancjami aktywnie działającymi i to właśnie one odpowiadają za nawilżanie i natłuszczanie skóry. Nadają też balsamowi odpowiednią, kremową konsystencję, ułatwiają jego aplikację – pozwalają rozsmarować kosmetyk – oraz pomagają utrzymać mu się na powierzchni naszej skóry. Poza działaniem nawilżającym i natłuszczającym, to właśnie oleje i masła zmiękczają i odżywiają skórę, nadają jej miękkość i gładkość, chronią przed utratą wilgoci. Podobnie działają kremy do twarzy, które dodają niezwykłego nawilżenia i regenerują naskórek.

Redakcja kosmo-medyk.pl

Redaktorzy KosmoMedyk.pl to zespół pasjonatów i ekspertów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat kosmetologii, urody, zdrowia oraz lifestyle. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które pomagają naszym czytelnikom dbać o siebie i prowadzić zdrowy styl życia. Każdy z naszych redaktorów posiada szeroką wiedzę i bogate doświadczenie w swoich dziedzinach. Regularnie uczestniczymy w szkoleniach, konferencjach i śledzimy najnowsze badania, aby być na bieżąco z najnowszymi trendami i odkryciami w branży kosmetycznej i zdrowotnej. Dzięki temu możemy zapewnić naszym czytelnikom dostęp do aktualnych i wartościowych informacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?