kosmo-medyk.pl

kosmo-medyk- zdrowie, uroda, dieta

Jaka koloryzacja
Lifestyle

Jaka koloryzacja będzie najlepsza dla siwych włosów? Jak zachować kolor na dłużej i odpowiednio zadbać o włosy?

Siwizna pojawia się niejednokrotnie już po 30 roku życia. Wiele kobiet chcąc ją ukryć decyduje się na farbowanie czy też rozjaśnianie włosów. Tu pojawia się pytanie – jaka koloryzacja będzie najlepsza dla siwych włosów? Podpowiemy jak zachować kolor na dłużej i jak dbać o włosy.

Jaka koloryzacja dla siwych włosów będzie najlepsza?

Wiele kobiet zastanawia się jaka koloryzacja dla siwych włosów będzie najlepsza. Otóż nie ma tu jednej właściwej odpowiedzi, choć należy wiedzieć, że chłodne odcienie mniej uwidaczniają odrost i sprawiają, że siwizna nie jest bardzo widoczna. Lepiej zatem wybierać odcienie chłodniejsze. Oczywiście nie każdej kobiecie pasować będzie popielaty blond czy brąz albo beżowy blond, dlatego zawsze można postawić na bardziej uniwersalne odcienie, czyli takie, które posiadają zarówno ciepłe, jak i chłodne pigmenty. Mieszanka ciepłych i chłodnych refleksów sprawia, że kolor prezentuje się bardziej naturalnie. Można wybierać różne odcienie brązu, a także blondu. 

Jak utrzymać kolor włosów na dłużej?

Problemem w przypadku siwych włosów jest pojawiający się odrost. Jednak jest na to rada. Jedną z nich jest spray, czyli korektor odrostów. Jednak w tym przypadku efekt utrzyma się tylko do następnego mycia, a dodatkowo trzeba odpowiednio dobrać odcień. Innym sposobem jest oczywiście tonowanie włosów. Można wybrać toner w kolorze dopasowanym do odcienia włosów. Tonery niebieskie i fioletowe są stosowane do chłodnych odcieni włosów. Toner oblepia włosy i nie wnika w ich strukturę, zatem nie powoduje ich degradacji. Zawiera delikatny oksydant i nie ma w składzie amoniaku. Można go stosować co 1-1,5 miesiąca, zatem dokładnie wtedy, gdy pojawiają się pierwsze odrosty. Jeżeli chodzi o utrzymanie odcienia włosów, to można stawiać na szampony i odżywki z odpowiednim pigmentem neutralizującym ciepłe lub zimne odcienie w zależności od tego jaki wybrało się kolor włosów. Takich produktów nie należy jednak nadużywać, aby nie doszło do przepigmentowania włosów. Najlepiej sięgać po nie raz w tygodniu. Gdy myje się włosy codziennie, warto wybierać szampony o lekkiej formule, które nie zawierają SLS, SLES i silikonów. 

W pielęgnacji stosuj hair cycling 

Hair cycling to metoda pielęgnacji włosów polecana do każdego typu włosów. Jest to pielęgnacja celowana, dopasowana do typu włosów i ich potrzeb. W pierwszym cyklu stawia się na regenerację i stosuje szampony i odżywki z proteinami i keratyną. W ten sposób można odbudować ubytki we włosach i sprawić, że łuski lepiej przylegają do korzenia włosa. Po trzech lub pięciu dniach należy zmienić rutynę pielęgnacyjną i sięgnąć po kosmetyki, które nawilżają włosy. W tym przypadku sprawdzą się lekkie szampony z kwasem hialuronowym i aloesem. Można stosować też odżywkę lamelarną do włosów. Kolejny cykl to odżywianie i tu stawia się na szampony i odżywki wzbogacone o witaminy i naturalne oleje. Gdy włosy mają tendencję do przetłuszczania, można sięgnąć po szampon humektantowy, a dodatkowo stosować odżywkę emolientową. Przy doborze olejku do włosów warto pamiętać, by sprawdzić, czy nie powoduje wypłukiwania koloru. Jeśli macie trudność w dopasowaniu odpowiednich kosmetyków do włosów, to przede wszystkim zwracajcie uwagę na ich kondycję. Łamliwe i wypadające włosy potrzebują produktów wzmacniających, a przesuszone – głęboko nawilżających. Ponieważ włos potrzebuje równowagi protein, emolientów i humektantów hair cycling jest odpowiednim wyborem także dla włosów dojrzałych, siwiejących.               

Materiał zewnętrzny