Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda mezoterapia

Mezoterapia igłowa – najważniejsze zalety i wady

Data publikacji 25 lutego 2022

W ciągu kilkunastu ostatnich lat medycyna estetyczna przeżyła naprawdę potężny i dynamiczny rozwój, co zaowocowało pojawieniem się w salonach kosmetycznych bardzo ciekawych zabiegów. Jednym z nich jest mezoterapia igłowa. Zanim się jednak taki zabieg zastosuje, warto poznać jego najważniejsze wady, ale także korzyści, które można dzięki niemu osiągnąć.

Czym jest mezoterapia igłowa?

Oczywiście podstawową sprawą nie jest to, jakie wady i zalety ma mezoterapia igłowa, lecz czym ona tak właściwie jest. Na czym więc polega ten zabieg i z czym się konkretnie wiąże?

Mezoterapia igłowa to zabieg medycyny estetycznej, który polega na nakłuwaniu skóry specjalnymi, bardzo cienkimi igłami. Celem w tym wypadku jest pominięcie górnej warstwy skóry i przedostanie się do skóry właściwiej, aby bezpośrednio do niej podać specjalny koktajl substancji odżywczych i regeneracyjnych. Najczęściej do skóry wstrzykuje się witaminy, mikroelementy, kwas hialuronowy czy też aminokwasy i peptydy.

Co więcej, w przypadku tego zabiegu występuje również drugi pozytywny efekt dla skóry, czyli wykorzystywanie jej zdolności samonaprawczych. W wyniku nakłuwania skóry powstają w miejscach po igłach niewielkie i całkowicie bezpieczne dla organizmu stany zapalne. Przyczyniają się one do znacznego poprawienia krążenia krwi, a także metabolizmu okolicznych komórek. Powstaje w tym wypadku efekt silnej stymulacji skóry do rozpoczęcia procesów regeneracyjnych, co pozytywnie wpływa na jej wygląd.

Jakie są najważniejsze zalety tego zabiegu?

Jak więc widać, zabieg mezoterapii igłowej jest naprawdę ciekawy. Warto się teraz dowiedzieć, jakie są jego najważniejsze zalety. Z jakiego powodu warto poddać się takiemu zabiegowi?
Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że wykazuje się on naprawdę silnym działaniem i przynosi naprawdę dobre efekty. Skóra po mezoterapii staje się doskonale nawilżona i odżywiona, a także pojawiają się na niej efekty odmładzające. Bezpośrednie dostarczanie składników odżywczych do najważniejszych warstw skóry cechuje się doskonałymi efektami.

Czy mezoterapia igłowa ma jakieś wady?

Oczywiście zabieg ten nie oznacza samych zalet, lecz również kilka dość poważnych wad i niedogodności. Przede wszystkim zauważyć trzeba, że pierwsze efekty stosowania mezoterapii nie pojawiają się do razu, lecz dopiero po drugim, a nawet trzecim zabiegu. Przy czym każdy z nich musi być wykonany nawet z czterotygodniowym odstępem. Co więcej, jeśli chce się, aby efekty działania mezoterapii utrzymywały się dłużej, zabieg musi być regularnie powtarzany. Na koniec warto jeszcze zauważyć, że mezoterapia zaliczana jest do stosunkowo bolesnych zabiegów, co nie każdemu będzie odpowiadało.

Materiał zewnętrzny

Redakcja kosmo-medyk.pl

Redaktorzy KosmoMedyk.pl to zespół pasjonatów i ekspertów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat kosmetologii, urody, zdrowia oraz lifestyle. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które pomagają naszym czytelnikom dbać o siebie i prowadzić zdrowy styl życia. Każdy z naszych redaktorów posiada szeroką wiedzę i bogate doświadczenie w swoich dziedzinach. Regularnie uczestniczymy w szkoleniach, konferencjach i śledzimy najnowsze badania, aby być na bieżąco z najnowszymi trendami i odkryciami w branży kosmetycznej i zdrowotnej. Dzięki temu możemy zapewnić naszym czytelnikom dostęp do aktualnych i wartościowych informacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?