kosmo-medyk.pl

kosmo-medyk- zdrowie, uroda, dieta

pielęgnacja twarzy
Uroda

Etapy pielęgnacji twarzy – jakie są?

Pielęgnacja twarzy obejmuje kilka etapów, z których każdy jest tak samo istotny. Warto więc zawsze się do nich stosować, nie pomijać żadnego ani w porannej, ani wieczornej pielęgnacji! Podpowiadamy, jak poprawnie przejść przez etapy pielęgnacji skóry, a także jakie kosmetyki stosować.

Etapy pielęgnacji twarzy rano – jak wyglądają?

Podczas porannej pielęgnacji należy zacząć od oczyszczenia skóry. Produktów do tego przeznaczonych jest naprawdę wiele. Rano możemy postawić na ten sam kosmetyk, co wieczorem, ale też wybrać coś lżejszego. Do porannego oczyszczania twarzy świetnie sprawdzi się pianka. Następnie należy stonizować twarz. Pozwoli to na przywrócenie optymalnego pH skóry. Teraz możemy przystąpić do nałożenia serum, a jeśli nie stosujemy go na dzień, to po prostu do nałożenia kremu, także pod oczy. Jeśli chodzi o kolejność nakładania kremu na twarz i kremu pod oczy – można to dostosować do swoich indywidualnych preferencji. Jednak jeśli chodzi o serum i krem do twarzy, to najpierw stosuje się serum. Przy porannej pielęgnacji trzeba pamiętać o nałożeniu na koniec kremu SPF! Zabezpieczy on naszą cerę przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych. Nie pomijaj tego kroku jeśli chcesz zachować młody wygląd tak długo, jak się da. 

Etapy pielęgnacji twarzy wieczorem – krok po kroku

Wieczorna pielęgnacja skóry nieco różni się od porannej. Etapy są praktycznie te same, ale pomija się np. nakładanie kremu SPF. W wieczornej pielęgnacji twarzy można postawić także na mocniejsze oczyszczenie. Wprowadza się także etap demakijażu. To jeden z kroków dwuetapowego oczyszczania twarzy. Do zmycia makijażu, ale także kremu SPF, najpierw powinno użyć się płynu micelarnego, oleju lub innego produktu rozpuszczającego makijaż i kosmetyki. Po tym kroku można przejść do właściwego oczyszczania cery, przy użyciu np. żelu do mycia twarzy. Raz na dwa tygodnie warto zastosować potem peeling, najlepiej enzymatyczny. Wieczorna pielęgnacja skóry to też idealny moment, aby zastosować bardziej treściwe, odżywcze produkty. Można postawić np. na nałożenie oleju na koniec pielęgnacji, postawić na tłusty krem zapewniający odżywienie i mocne nawilżenie, albo na kremową maskę. 

Wybór kosmetyków do codziennej pielęgnacji – jak je skomponować?

Obecnie w sklepach, drogeriach, Internecie mamy do wyboru ogromną liczbę kosmetyków.  Ciężko jest więc postawić od razu na coś, co zaprzyjaźni się z naszą skórą i stanie ulubionym produktem do pielęgnacji. Warto więc testować różne połączenia, aby ostatecznie poznać, co lubi nasza skóra i jakie ma potrzeby. Do wyboru mamy wiele różnych marek i serii produktów, są to także polskie kosmetyki. Przed przystąpieniem do doboru odpowiednich składników dla naszej skóry przydatne będzie poznanie jej typu. 

Jakie są typy skóry? Pielęgnacja twarzy dopasowana do jej potrzeb

Wyróżnia się kilka typów cery. Najpopularniejsza jest skóra mieszana. Oznacza to, że część twarzy jest tłusta (zwykle strefa T), a część sucha. Kolejna jest cera sucha, która ma skłonności do widocznych suchych skórek, podrażnień i wymaga mocnego nawilżania. Wyróżnia się także cerę tłustą. Wydziela ona dużą ilość sebum, ma skłonność do powstawania zaskórników. Osobno podaje się cerę trądzikową, gdyż jej pielęgnacja jest jeszcze inna niż tłustej, która często jest mylnie łączona z cerą tłustą. 

Tak więc, etapy pielęgnacji są już znane. Wiadomo także, że pielęgnacja skóry wieczorem jest nieco inna, niż ta poranna. Warto też dostosować kosmetyki do typu swojej cery, a także obserwować, co się najlepiej sprawdza. Świadoma pielęgnacja to złożony proces, który jednak z czasem staje się codzienną rutyną, którą stosujemy z przyjemnością, bez najmniejszych problemów.