kosmo-medyk.pl

kosmo-medyk- zdrowie, uroda, dieta

aloes na trądzik
Lifestyle Uroda

Jakie jest działanie aloesu na trądzik?

Aloes jest rośliną, którą każda osoba może hodować w swoim domu. Jej sok posiada wiele dobroczynnych składników, które świetnie działają na oparzenia, rany, trądzik oraz alergię.

Charakterystyka rośliny

Roślina ta pochodzi z Europy, Azji, Ameryki oraz Afryki. Aloes jest rośliną wieloletnią o barwie zielonej. Jej liście są mięsiste i zakończone ząbkowatymi krawędziami, a każdy z nich posiada trzy warstwy:
– zewnętrzna warstwa – nazywana jest skórą i pełni ona funkcję ochronną
– środkowa warstwa – zawiera lateks, który jest gorzkawym sokiem
– wewnętrzny żel – składa się w 99% z wody, reszta to m.in. lipidy i sterole.

Jakie składniki odżywcze posiada aloes?

Roślina ta w swoim składzie zawiera bardzo dużo składników, do których zaliczamy:
– enzymy (amylazę, lipazę, celulazę, katalazę, peroksydazę, bradykinazę, karboksypeptydazę, alkaliczną fosfatazę oraz alliazę)
– witaminy
– ligninę
– aminokwasy
– minerały (wapń, miedź, selen, cynk, potas, mangan, chrom, magnez)
– cukry
– witaminy: A, C, E, B12
– kwas foliowy

Aloes na trądzik

Osoby, które mają problemy z trądzikiem, powinny stosować na skórę świeży aloes. Roślina ta ma naturalne właściwości, które usuwają martwy naskórek i wnikają głęboko do wewnątrz. Aloes wykazuje działanie przeciwzapalne oraz łagodzi podrażnienia. Stosowany na skórę dodatkowo zapobiega jej przesuszaniu się, a zawarte w nim polisacharydy stymulują powstawanie włókien kolagenowych. Dzięki temu blizny potrądzikowe szybciej się goją. Kolejną ważną kwestią jest, że skóra ze zmianami trądzikowymi powinna być odpowiednio nawilżona, a miąższ zawarty w aloesie wchłania się kilka razy szybciej niż krem i działa ściągająco. Oprócz tego miąższ stymuluje odbudowę skóry oraz poprawia jej ogólne funkcjonowanie.

Polecane kosmetyki na bazie aloesu do skóry trądzikowej

W celu oczyszczenia skóry polecane są naturalne kosmetyki na bazie aloesu takie jak np. żel do mycia twarzy, który oczyści twarz w delikatny sposób. Oprócz tego warto, jest zakupić krem, który będziemy stosować zarówno rano, jak i wieczorem. Podczas wyboru odpowiedniego kremu należy zwrócić uwagę, aby był on wzbogacony np. olejkiem arganowym. Stosowanie takiego kremu sprawi, że skóra szybciej będzie się goić i zrobi się bardziej promienna.

Roślina, jaką jest aloes, potrafi zadziałać rewelacyjnie na trądzik, jednak należy pamiętać, aby stosować ją systematycznie i odpowiednio długo. Działanie po zastosowaniu kremów zazwyczaj widać dopiero po ok.3 miesiącach, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość i nie przerywać kuracji.