kosmo-medyk.pl

kosmo-medyk- zdrowie, uroda, dieta

jak wyczyścić szczotkę do włosów
Uroda

Jak wyczyścić szczotkę do włosów?

Przynajmniej jedna szczotka do włosów obecna jest w praktycznie każdym domu. Jest to powszechnie używany dodatek do włosów, którego używają każdego dnia praktycznie wszyscy domownicy. Jak się jednak okazuje, pomimo tak dużej popularności i powszechności w używaniu, niewiele osób wie, że szczotki do włosów powinny być regularnie czyszczone. Dlaczego jest to tak ważne, a także jak wyczyścić szczotkę do włosów?

Dlaczego trzeba czyścić szczotkę do włosów?

Szczotka do włosów uważana jest za bardzo prosty w swojej budowie oraz użyciu dodatek do codziennej pielęgnacji. Niestety wiele osób specjalnie o nią nie dba. Użyje jej, po czym odkłada na półkę, aby skorzystać z niej kolejnego dnia. Takie działanie jest olbrzymim błędem.
Być może nie każdy o tym wie, lecz głowa, a konkretnej mówiąc włosy, to miejsce pełne dużej ilości zabrudzeń. Przede wszystkim każdego dnia opada na nie duża warstwa kurzu i pyłu. Co więcej, znajdują się na nich pozostałości po kosmetykach, lakierach do włosów, różnego rodzaju żelach itd. Oczywiście myjąc włosy, usuwa się znaczną część tego zanieczyszczenia, lecz nigdy całość. W chwili, gdy czesze się włosy, duża część tego brudu przenosi się z włosów na szczotkę. Nagromadzone tygodniami, a często nawet miesiącami zabrudzenie na szczotce może być źródłem naprawdę wielu problemów włącznie z zakażeniem skóry głowy.

Jak czyścić szczotkę do włosów?

Jak zatem widać, szczotka do włosów siłą rzeczy musi być regularnie czyszczona. Przyjmuje się, że zdecydowanie najlepiej taki zabieg czyszczenia wykonać raz na tydzień. Dzięki temu uda się zachować ją w dobrej kondycji. Jak jednak takie czyszczenie zrealizować?
Zdecydowanie najlepsze są w tym wypadku najprostsze sposoby. Na samym początku trzeba ze szczotki usunąć wszystkie obecne gołym okiem zabrudzenia w postaci np. pozostawionych na niej włosów. Gdy szczotka zostanie już w ten sposób oczyszczona, następnie należy przejść do jej mycia. W tym celu najlepiej wykorzystać po prostu letnią wodę i nieco mydła. Można również zastosować niewielką ilość żelu do mycia lub też szamponu. Po dokładnym umyciu szczotki pozostaje ją tylko porządnie spłukać i odstawić na jakiś czas do wyschnięcia.
Jak zatem widać, mycie szczotki do włosów nie jest specjalnie trudnym oraz czasochłonnym zadaniem. Warto wykonywać je regularnie, tak aby szczotka nie stała się prawdziwym siedliskiem różnego rodzaju bakterii, a często nawet grzybów, które mogłyby mieć naprawdę poważne konsekwencje dla stanu włosów, a także skóry głowy. Myjąc ją, nie dopuścimy do tego.