kosmo-medyk.pl

kosmo-medyk- zdrowie, uroda, dieta

zabiegi medycyny estetycznej
Lifestyle

Jakie są zabiegi medycyny estetycznej?

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi zapisuje się na zabiegi medycyny estetycznej. Efektem tego jest to, że w Polsce pojawia się coraz więcej gabinetów, w których oferowane są takie usługi. Konkurencyjność tych obiektów sprawia, że ceny są coraz przystępniejsze. Warto dowiedzieć się, jakie zabiegi u kosmetyczki są popularne.

Zabiegi medycyny estetycznej

Jeśli mowa o zabiegach medycyny estetycznej, warto wymienić terapię igłową, która stale zyskuje na popularności. Mezoterapia igłowa to bardzo skuteczny zabieg. Należy on do kategorii małoinwazyjnych, dlatego coraz więcej kobiet, ale również i mężczyzn stawia na taki zabieg. Polega on na wykonywaniu drobnych iniekcji na leczonej okolicy na przykład twarzy, dekolcie bądź owłosionej części skóry głowy. W czasie zabiegu płytko podskórnie wstrzykiwane są substancje lecznicze, które mają niesamowicie skuteczne działanie. Do tego celu wykorzystywane jest osocze bogatopłytkowe, koktajl kwasu hialuronowego z witaminami i inne składniki. Celem takiego zabiegu jest nawilżenie skóry, a także dostarczenie substancji leczniczych. Efekty można zauważyć w bardzo szybkim czasie, ponieważ raptem po upływie paru dni. Warto zaznaczyć, że skóra ma wyraźnie lepsze nawilżenie, a dodatkowo jest gładka oraz napięta. Dodatkowym efektem jest poprawienie koloru skóry. Z tego powodu taki zabieg cieszy się sporą popularnością w wielu krajach, również w Polsce.

Powiększanie ust

Wiele kobiet zapisuje się na zabieg powiększania ust. Jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów z medycyny estetycznej. Ostatnio zmienia się moda, a także oczekiwania pacjentek. W praktyce coraz więcej pań oczekuje niedużego powiększania ust, najlepiej takiego, który ma naturalny wygląd. Z tego powodu w gabinetach stosowany jest właściwy kwas hialuronowy. Warto nadmienić, iż jedną z możliwości jest powiększenie ust własnym tłuszczem. Trzeba jednak wiedzieć o tym, że tłuszczem nie uzyska się znacznego powiększenia, a efekt jest dość naturalny.

Botox

Botox to bardzo popularny zabieg medycyny estetycznej. Cieszy się on sporym zainteresowaniem w wielu krajach na całym świecie. Warto powiedzieć o fakcie, że toksyna botulina działa relaksująco na ludzkie mięśnie. W ten sposób możliwe jest wygładzenie zmarszczek mimicznych. Taka forma zabiegu jest bardzo skuteczna oraz bezbolesna. Dodatkowym atutem botoxu jest fakt, iż jest on praktycznie bezbolesny. Trzeba też nadmienić, iż poza wygładzaniem zmarszczek, botoks stosowany jest również w przypadku pojawiania się migreny, nadmiernemu poceniu się, a także bruksizmu. Dlatego istnieje wiele wskazań medycznych do przeprowadzenia botoxu.

Innym popularnym zabiegiem medycyny estetycznej jest liposukcja. Jest to bardzo skuteczny zabieg. Polega on na odsysaniu nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. Dzięki niemu można skutecznie pozbyć się niechcianego tłuszczu. Warto zaznaczyć, że liposukcja dotyczy okolic na przykład podbródka bądź większych okolic w ciele człowieka. Mowa tutaj przede wszystkim o brzuchu.