kosmo-medyk.pl

kosmo-medyk- zdrowie, uroda, dieta

dieta kapuściana efekty
Lifestyle

Dieta kapuściana – jak działa?

Wiele osób zastanawia się, czym jest dieta kapuściana, która ma przynosić naprawdę oszałamiające efekty. Prawda jest taka, że ma ona równie szerokie grono zwolenników, jak i przeciwników, którzy uważają, że jest ona prostą drogą do nabawienia się niebezpiecznych niedoborów

Czym jest dieta kapuściana?

Wystarczy poszukać informacji w internecie, by przekonać się, jak wielką popularnością cieszy się dieta kapuściana. W sieci dostępnych jest mnóstwo artykułów na jej temat, opisujących jej wady i zalety. Dietetycy zgodnie twierdzą, że dieta kapuściana nie jest zbyt dobrym sposobem na odchudzanie. Niemniej jednak te osoby, które potrzebują w krótkim czasie zrzucić dużą ilość kilogramów, mogą się na nią skusić.

Warto jednak wziąć pod uwagę, że szybki spadek wagi jest z reguły rezultatem utraty wody przez organizm, co po zakończeniu diety może skończyć się spektakularnym i szybkim efektem jo-jo. W ten sposób szybko można wrócić do wagi wyjściowej, a nawet ją przekroczyć. Oznacza to więc, że dieta kapuściana, pomimo tego że jest skuteczna, to zapewnia jedynie tymczasowy efekt.

Dieta kapuściana jadlospis

Dietetycy uważają, że dieta kapuściana nie jest zbilansowana w odpowiedni sposób, to też żadnym razie nie można powiedzieć, że jest zdrowa. Jej stosowanie związane jest z wyjątkowo monotonnym jadłospisem, który ogranicza dostęp do potrzebnych organizmowi składników mineralnych. Mowa tutaj między innymi o błonniku, białku, minerałach i witaminach.

Znacznie ograniczona podaż kalorii i eliminacja tłuszczy może spowodować zaburzone wchłanianie witamin, a także znaczne spowolnienie metabolizmu, co nigdy nie jest pożądanym efektem.

Zasady diety kapuścianej są wyjątkowo proste. Polega ona głównie na jedzeniu zupy kapuścianej, co po kilku dniach może być wyjątkowo uciążliwe i męczące. Większość osób przystępujących do diety kapuścianej po kilku dniach ma dość tego smaku i zapachu. Warto wspomnieć również o tym, że głodowe racje mogą spowodować poważne problemy zdrowotne, a także znacznie pogorszyć samopoczucie.

Dieta kapuściana efekty

Warto wziąć pod uwagę, że pomimo tego że dieta kapuściana jest niezbyt zdrowa, to jednak samą kapustę warto włączyć do swojego jadłospisu. Choćby z tego względu, że ma ona wiele pozytywnych właściwości. W pełni można z nich skorzystać dopiero wtedy, kiedy dieta będzie odpowiednio zbilansowana i zrównoważona.

Osoby, które stosowały dietę kapuścianą, w ciągu tygodnia mogą zauważyć spadek wagi o nawet 6 kilogramów. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że są to efekty jedynie pozorne. Zmniejszona waga jest efektem głównie utraty wody, która po zakończeniu odchudzania zazwyczaj powraca.

Podsumowując, dieta kapuściana z pewnością nie jest korzystna dla organizmu, zwłaszcza na dłuższą metę. Po jej zakończeniu znacznie wzrasta ryzyko wystąpienia efektu jojo, co wiąże się przybraniem dodatkowej ilości kilogramów. Osoby, które szukają sposobu na utratę wagi muszą pamiętać o tym, że nie wszystkie diety są bezpieczne dla ludzkiego organizmu. Przed przystąpieniem do nich warto skonsultować się z lekarzem.