kosmo-medyk.pl

kosmo-medyk- zdrowie, uroda, dieta

kremy z filtrem do twarzy
Lifestyle

Dlaczego warto używać kosmetyków z filtrem SPF?

Większość osób po krem ochronny sięga zazwyczaj podczas wakacyjnych wyjazdów, nie wiedząc o tym, że krem spf jest doskonałym wyborem również na co dzień. W drogeriach jest bardzo szeroki wybór kosmetyków zawierających filtr SPF, pomagających chronić skórę u osób w każdym wieku.

Wpływ promieniowania słonecznego na skórę

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że promienie słoneczne są niezbędne, jeśli chodzi o skórną produkcję witaminy D. Dlatego warto raz na jakiś czas wystawić skórę na słońce. Aby zaspokoić dzienne zapotrzebowanie na tę cenną witaminę, wystarczy krótki czas ekspozycji na promienie. Nie ma co ukrywać, że ciepłe promienie słońca mają też pozytywny wpływ na ludzką psychikę i samopoczucie. Trzeba jednak pamiętać o tym, że skóra wystawiona na słońce narażona jest na szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe. Ma ono wyjątkowo szkodliwy wpływ na ludzki organizm, a przy długotrwałym działaniu może skutkować przyspieszeniem procesów starzenia. Koniecznie trzeba także pamiętać o tym, że promieniowanie ultrafioletowe zwiększa produkcję wolnych rodników, przekładając się na zwiększenie ryzyka zachorowania na czerniaka. Ekspozycja na słońce może również skończyć się rozwojem reakcji alergicznej.

Dlaczego warto używać kremy z filtrem do twarzy?

Dermatolodzy zgodnie twierdzą, że krem SPF jest doskonałym wyborem także na co dzień. Dzięki niemu można zahamować szkodliwy wpływ, który promieniowanie słoneczne wywiera na włókna kolagenowe. Dzięki temu można znacznie zmniejszyć tempo starzenia się skóry, a także zapobiegać rozwojowi zmian nowotworowych. Im mniejsza ekspozycja na słońce, tym mniej podrażniona i przesuszona będzie skóra po okresie lata.

Krem SPF powinny stosować zwłaszcza te osoby, które posiadają cerę delikatną i wrażliwą, a także dzieci. Zwiększoną ochronę przeciwsłoneczną bezwzględnie należy stosować po ukończeniu 35 roku życia, kiedy skóra, zwłaszcza u kobiet, zaczyna intensywnie reagować na zachodzące w organizmie zmiany hormonalne. Jest to wiek, w którym pojawiają się pierwsze zmarszczki, a procesy starzenia stają się nasilone – dlatego warto w tym okresie postawić na wysokiej jakości kremy z filtrem do twarzy.

Dlaczego krem SPV należy stosować codziennie?

Obecnie znaczna większość dostępnych w drogeriach kosmetyków zawiera w swoim składzie różnego rodzaju filtry, które chronią skórę przed wpływem promieniowania ultrafioletowego. Trzeba pamiętać o tym, że promienie słoneczne wywierają na cerę negatywny wpływ nie tylko w okresie wakacji, ale także przez cały rok. Dlatego o stosowaniu filtrów należy pamiętać również zimą, kiedy skóra wystawiona jest także na mroźny wiatr i niską temperaturę. Specjaliści rekomendują, że na co dzień należy stosować kosmetyki zawierające filtr minimum SPF 15. Oczywiście, wielkość filtra należy uzależnić od indywidualnych potrzeb, karnacji oraz rodzaju skóry. Trzeba pamiętać o tym, że jasna i delikatna cera wymaga silniejszego kremu SPF, a aplikację należy powtarzać przynajmniej dwa razy dziennie, aby zapewnić maksymalny poziom ochrony.