kosmo-medyk.pl

kosmo-medyk- zdrowie, uroda, dieta

pokrzywa na odchudzanie
Dieta

Pokrzywa na odchudzanie – jakie przynosi efekty?

Pokrzywa posiada wiele właściwości leczniczych, dlatego znalazła swoje zastosowanie w medycynie i coraz częściej sięgają po nią osoby będące na diecie odchudzającej.

Działanie i właściwości pokrzywy

Można powiedzieć, że pokrzywa zwyczajna jest rośliną wszechstronną, ponieważ działa przede wszystkim na:
– wzmocnienie organizmu
– oczyszczenie organizmu
– odtruwanie organizmu
– wydalanie szkodliwych substancji
– zatrzymanie płynów w organizmie
– wydalanie złogów kwasu moczowego
– wpływa na rozwój czerwonych krwinek
– obniża poziom cukru we krwi
– łagodzi stres
– stany zapalne dróg moczowych
– leczenie świądu
– zmiany zapalne
– infekcje grzybicze i bakteryjne
Roślina ta zawiera w sobie witaminy z grupy: A, B, C , K oraz flawonoidy, fitosterole, histaminę czy serotoninę. Oprócz tego posiada również dużą liczbę pierwiastków mineralnych, do których zaliczamy m.in. potas, żelazo, fosfor, krzem czy magnez.

Pokrzywa na odchudzanie

Pokrzywa na odchudzanie stosowana jest przeważnie w formie herbaty. Roślina ta pobudza pracę trzustki oraz doskonale wpływa na produkcję żółci. Oprócz tego pokrzywa reguluje przemianę materii oraz ułatwia trawienie. Herbata z pokrzywy oczyszcza układ trawienny, dzięki czemu w naturalny sposób wspomaga odchudzanie.
Jeżeli decydujemy się na picie pokrzywy najlepiej, jeśli zakupimy jej suszoną wersję w sklepie zielarskim. Wybierając taki rodzaj pokrzywy, mamy pewność, że nie będzie ona posiadała innych dodatków. Do przygotowania naparu będą nam potrzebne dwie łyżki pokrzywy, które należy zalać wrzącą wodą i zostawić do zaparzenia. Taką herbatkę warto, jest pić ok.3 razy dziennie.

Inne zastosowania pokrzywy zwyczajnej

Pokrzywa znalazła swoje zastosowanie również w kosmetologii, szampon z pokrzywy poprawia kondycję włosów i hamuje ich wypadanie. Roślina ta doskonale sprawdza się również w preparatach stosowanych do odbudowy paznokci, ponieważ w szybkim czasie poprawia ich wygląd. Pokrzywę możemy również zastosować w leczeniu biegunki oraz problemach z żołądkiem lub jelitami.

Przeciwskazania do stosowania pokrzywy

Osoby, które zmagają się z chorobami nerek lub są po zabiegach, nie powinni stosować naparów z pokrzywy. Również osoby z nadciśnieniem lub cukrzycą nie powinni pić jej naparów. Oprócz tego kobiety z problemami dotyczącymi dróg rodnych oraz osoby z nadmiarem żelaza również muszą zrezygnować z picia pokrzywy. Wszystkie osoby stosujące pokrzywę miesiąc czasu powinny zrobić przerwę, ponieważ jej długotrwałe stosowanie może prowadzić do bólu brzucha, a nawet alergii.

Stosowanie naparu z pokrzywy na odchudzanie jest bardzo dobrym pomysłem, który przyczyni się do zrzucenia zbędnych kilogramów, a przy okazji poprawi funkcjonowanie organizmu.