Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda szampon nawilżający

Szampon nawilżający, dodający objętości czy inny – jaki wybrać?

Data publikacji 21 kwietnia 2021


Na rynku znaleźć można ogromną ilość szamponów do włosów, ponieważ mało kto wymaga od takiego preparatu tylko mycia. Dzisiejsze szampony zapewniają też wiele innych, dodatkowych funkcji i przez to stanowią ważny element pielęgnacji. Warto z tych funkcji skorzystać i dobrać preparat myjący do potrzeb swoich włosów.

Jakie szampony można znaleźć na rynku?

Trudno wymienić wszystkie rodzaje, gdyż jest ich naprawdę wiele, a kreatywność twórców czasem nie ma granic. Nieraz nawet znaleźć można preparaty określane jako „upiększające” czy „uszczęśliwiające”. Warto jednak skupić się na bardziej przyziemnych wariantach, tym bardziej że szampon ma większe znaczenie dla kondycji włosów niż może się wydawać. Oczywiście kluczowe jest to, by dobrze oczyszczał włosy, a nie wszystkie to potrafią. Poza tym czasem nawet potrzebniejsze jest skuteczne oczyszczenie. Tak naprawdę solidny szampon oczyszczający powinien mieć każdy. Jego zastosowanie co jakiś czas pozwoli bowiem usunąć z włosów nie tylko tłuszcz i zwykle zabrudzenia, ale też resztki kosmetyków, również pielęgnacyjnych oraz silikony. Ma to duże znaczenie, inaczej bowiem mogą one kumulować się na włosach i utrudniać przenikanie substancji odżywczych zawartych w stosowanych preparatach. Skutkuje też też utratą objętości. Szampon oczyszczający ma tę ciekawą cechę, że po jego zastosowaniu włosy wydają charakterystyczny dźwięk, określany jako skrzypienie. Oznacza to, że zostały doskonale oczyszczone i są świetnie przygotowane do nałożenia na nie maski czy odżywki.

Inne dostępne rodzaje to na przykład szampon nawilżający, dodający objętości, wygładzający, przeciwłupieżowy, przeciw wypadaniu włosów, stymulujący odrost i porost włosów czy chroniący kolor. Można też znaleźć całą gamę szamponów dedykowanych konkretnym kolorom włosów – farbowanych i naturalnych, szampony z płukankami czy też delikatne produkty, przeznaczone do codziennego mycia.

Jak dobrać szampon?

Trzeba zastanowić się, jakie są aktualne potrzeby włosów. Specjaliści mówią też, by zanadto nie przywiązywać się do jednego szamponu, z czasem bowiem włosy i skóra głowy mogą reagować na niego słabiej. Poza tym stosowanie różnych produktów pozwala dostarczać włosom i skórze głowy różnych składników odżywczych. Oczywiście też nic nie stoi na przeszkodzie temu, by jednocześnie korzystać z różnych preparatów – nawet w ramach jednego mycia! Można na przykład na skórę głowy nałożyć preparat przeciw wypadaniu czy przeciw łupieżowi, a na włosy – nawilżający czy chroniący kolor. Będzie to nawet lepsze rozwiązanie, gdyż na przykład szampony przeciwłupieżowe powodują wypłukiwanie się koloru. Poza tym specjalistyczne szampony często sporo kosztują, a w ten sposób można je oszczędzać.

Redakcja kosmo-medyk.pl

Redaktorzy KosmoMedyk.pl to zespół pasjonatów i ekspertów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat kosmetologii, urody, zdrowia oraz lifestyle. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które pomagają naszym czytelnikom dbać o siebie i prowadzić zdrowy styl życia. Każdy z naszych redaktorów posiada szeroką wiedzę i bogate doświadczenie w swoich dziedzinach. Regularnie uczestniczymy w szkoleniach, konferencjach i śledzimy najnowsze badania, aby być na bieżąco z najnowszymi trendami i odkryciami w branży kosmetycznej i zdrowotnej. Dzięki temu możemy zapewnić naszym czytelnikom dostęp do aktualnych i wartościowych informacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?