kosmo-medyk.pl

kosmo-medyk- zdrowie, uroda, dieta

kwas hialuronowy na twarz w domu
Uroda

Jak należy stosować kwas hialuronowy na twarz w domu?

Wszystkie osoby, które pragną poprawić stan swojej skóry bez konieczności wykonywania zabiegów, mogą spróbować w zaciszu własnego domu preparatów kwasu hialuronowego.

Czym jest kwas hialuronowy?

Ten rodzaj kwasu występuje w naszej skórze i jest odpowiedzialny za wiązanie wody, dzięki czemu skóra jest jędrna i elastyczna. Kwas ten jest wykorzystywany w medycynie estetycznej głównie jako środek nadający kształtu np. ustom czy brodzie.

Kwas hialuronowy na twarz w domu – jak stosować?

Jeżeli zdecydujemy się na kurację kwasem hialuronowym, musimy pamiętać o kilku zasadach:
1. Kwas hialuronowy należy stosować wprost na skórę, która uprzednio powinna być oczyszczona oraz lekko wilgotna. Po nałożeniu kwasu musimy odczekać około 15 minut, jeśli chcemy zastosować dodatkowo krem na twarz.
2. Kwas hialuronowy może być stosowany jako dodatek do maseczek, dodając kilka kropel do samodzielnie przygotowanej maseczki.
3. Kwas ten może zostać użyty również jako dodatek do kremu lub serum, które nie posiada go w swoim składzie. Takie działanie odpowiednio wzmocni działanie kremu i skóra zostanie doskonale nawilżona i odżywiona.
4. Kwas hialuronowy świetnie działa również nałożony pod oczy, dlatego warto stosować go także w tym miejscu.

W jaki sposób działa kwas hialuronowy?

Kwas ten przede wszystkim doskonale działa na:
– nawilżenie skóry
– wygładzenie i zmiękczenie skóry
– regenerację uszkodzonego naskórka
– elastyczność skóry
– przenikanie przez warstwę rogową naskórka aktywnych składników

Jaki kwas hialuronowy wybrać?

Obecnie możemy wybrać z dużej ilości różnych kosmetyków zawierających kwas hialuronowy, jednak do podstawowych zaliczamy:
1. Proszek – kwas w nim zawarty jest wielocząsteczkowy i nie posiada w swoim składzie żadnych dodatków. Ten rodzaj kwasu hialuronowego należy połączyć z kremami, maseczkami lub z serum.
2. Żel – jest rodzajem ultramałocząsteczkowym i posiada w swoim składzie hydrolat oraz wodę. Dzięki tym składnikom może on być stosowany nawet przez okres dwóch tygodni.
Istotną rolę w wyborze odpowiedniego kwasu odgrywa jego stężenie, które może dochodzić do 3%, jednak takie produkty powinny być wybierane przez osoby, które posiadają bardzo złą kondycję skóry.

Pamiętajmy, że regularne stosowanie kwasu hialuronowego nie tylko poprawia jędrność i elastyczność skóry, ale również spłyca zmarszczki, które wynikają ze złego nawilżenia skóry. Jeśli nie mamy jednak pojęcia, który kosmetyk należy wybrać, zawsze możemy poczytać opinię internautek lub poprosić o pomoc sprzedawcę.