kosmo-medyk.pl

kosmo-medyk- zdrowie, uroda, dieta

jak poprawić cerę
Lifestyle

Jak poprawić stan cery?

Wiele kobiet zastanawia się, jak poprawić cerę, by była ona rozświetlona, promienna i wyglądała młodo. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że nawet niepozorne, codzienne czynności mogą mieć ogromny wpływ na stan cery. Mnóstwo kobiet popełnia błędy, które mszczą się później pod postacią ziemistej, pozbawionej blasku i pełnej niedoskonałości skóry. Aby cera prezentowała się naprawdę świetnie, warto troskliwie o nią dbać i pielęgnować ją w należyty sposób. Dobry krem to zdecydowanie zbyt mało.

Oczyszczanie a stan cery

Lekarze dermatolodzy zgodnie twierdzą, że odpowiedź na pytanie, jak poprawić cerę, jest bardzo prosta. Na pierwszym miejscu zawsze znajduje się dokładne, delikatne oczyszczanie skóry. Niestety, wiele kobiet zapomina o tym jakże ważnym rytuale, kładąc się do łóżka w pełnym makijażu. A tymczasem codzienne oczyszczanie cery z nagromadzonych zanieczyszczeń i makijażu to podstawa, by prezentowała się ona świetliście i promiennie.

Warto zwrócić uwagę na to, by proces oczyszczania skóry był delikatny, tak aby nie naruszyć jej naturalnej bariery ochronnej. Doskonale sprawdzają się tutaj delikatne pianki, które bardzo łagodnie, ale jednocześnie wyjątkowo skutecznie oczyszczają cerę.

Regularne peelingi

Aby poprawić stan cery, warto przynajmniej raz na tydzień wykonywać peeling, który ma za zadanie pozbycie się ze skóry zbędnego, martwego naskórka. Dzięki niemu cera o wiele łatwiej przyjmuje substancje aktywne z kosmetyków. Peeling poprawia także krążenie krwi w komórkach, a jednocześnie oczyszcza zatkane pory.

Śmiało można więc powiedzieć, że osoby zastanawiające się, jak poprawić cerę, powinny przynajmniej raz w tygodniu wykonywać delikatny peeling, dzięki któremu stanie się ona promienna, elastyczna i gładka. Co ciekawe, tego typu kosmetyk można wykonać w domu wykorzystując do tego naturalne olejki, ziarna kawy, zmielone łupinki orzechów bądź też gruboziarnisty cukier.

Nawilżenie to podstawa

Wiele kobiet skarżących się na kiepski stan skóry nie zwraca uwagi na odpowiednie jej nawilżenie. A tymczasem niedobór wody skutkuje utratą sprężystości, jędrności i właściwego kolorytu. Na nieodpowiednio nawilżonej skórze bardzo często pokazują się różnego rodzaju niedoskonałości, takie jak wypryski i przebarwienia.

Dlatego też każda kobieta powinna dbać o to, by przynajmniej dwa razy dziennie aplikować na swoją skórę olej roślinny, serum czy też krem nawilżający. Niestety, wiele osób jest przekonanych o tym, że cera tłusta nie wymaga aplikowania żadnych kosmetyków. Nic bardziej mylnego – nawilżenia wymaga każdy rodzaj skóry.

Podsumowując, istnieje wiele sposobów na to, jak poprawić cerę. Warto także zwrócić uwagę na dietę, która może znacząco wpływać na wygląd skóry. Najlepszy jest zrównoważony i zbilansowany jadłospis bogaty zarówno w produkty pełnoziarniste, jak i tłuszcze oraz dużą ilość warzyw i owoców. Połączenie pielęgnacji, odpowiednich kosmetyków i diety to najlepszy sposób na to, by zachować jędrną, młodą i rozświetloną cerę.