kosmo-medyk.pl

kosmo-medyk- zdrowie, uroda, dieta

tabletki hamujące apetyt
Zdrowie

Wybór odpowiednich tabletek hamujących apetyt

Preparatów hamujących uczucie głodu jest naprawdę bardzo dużo, jednak żadne z nich bez diety i odpowiednich ćwiczeń nie przyniosą oczekiwanych rezultatów.

W jaki sposób działają tabletki hamujące uczucie głodu?

Tego rodzaju suplementy diety mają za zadanie przede wszystkim wypełnić żołądek tak, aby osoba, która je stosuje, nie odczuwała uczucia głodu. W tym miejscu należy nadmienić, że suplementy diety nie są lekami, dlatego ich stosowanie jest bezpieczniejsze. Tego rodzaju preparaty w swoim składzie zawierają przede wszystkim błonnik pokarmowy, który jest odpowiedzialny za pęcznienie pod wpływem wody. Niektóre z suplementów diety zawierają w swoim składzie chrom, który pozwala na unormowanie poziomu glukozy we krwi, co przekłada się na zmniejszenie zapotrzebowania organizmu na słodkie produkty. Szukając odpowiednich suplementów diety, należy pamiętać, aby przede wszystkim unikać szerokim łukiem tabletek dostępnych na stronach internetowych, których pochodzą z niepewnego źródła. Takich leków na odchudzanie niestety na różnych stronach jest bardzo wiele, oferują one szybką utratę kilogramów bez diety oraz ćwiczeń. We wszystkich środkach tego typu skład nie jest do końca znany, a większa część z nich jest w Polsce nielegalna.

Kto nie może przyjmować preparatów hamujących apetyt?

Tabletki hamujące apetyt, choć są dostępne bez recepty, mogą prowadzić do problemów zdrowotnych. Osobami, które nie powinny sięgać po tego typu preparaty, są te, które dostarczają do swojego organizmu duże ilości błonnika. Nadmiar błonnika w diecie może spowodować zator w jelicie, który stanowi bezpośrednie zagrożenie dla życia człowieka. Tabletki z chromem również powinny być stosowane w umiarze, ponieważ za duża ilość tego pierwiastka może doprowadzić do skutków ubocznych.

Jak podczas diety zmniejszyć apetyt?

Jeżeli chcemy, aby nasza dieta poskutkowała, nie można się w żaden sposób głodzić, należy spożywać odpowiednie pokarmy w ciągu dnia o regularnych porach. I w tym momencie warto nadmienić, że dobrym pomysłem jest udać się do dietetyka, który po przeanalizowaniu naszego trybu życia dobierze dla nas odpowiednią dietę. Oprócz tego warto sięgnąć po kilka szklanek wody dziennie, która w doskonały sposób hamuje uczucie głodu.

Pamiętajmy, że już sama rezygnacja z gazowanych napojów, alkoholu oraz jedzenia typu fast-food lub innych przekąsek, jest gwarancją utraty masy ciała. Jeżeli do tego wszystkiego dołączymy wybraną aktywność fizyczną, będziemy mogli się cieszyć nową figurą już w przeciągu kilku miesięcy.