kosmo-medyk.pl

kosmo-medyk- zdrowie, uroda, dieta

ziemista cera
Lifestyle

Ziemista cera – jak rozwiązać ten problem?

Wiele kobiet zastanawia się, w jaki sposób rozwiązać problem cery, która utraciła swój koloryt. Wszystko dlatego, że ziemista cera z pewnością nie stanowi ozdoby i wygląda na zmęczoną, a także dodaje lat. W przypadku ciemnej cery nie pomoże nawet najbardziej staranny makijaż. Warto wiedzieć, jak powinna przebiegać pielęgnacja cery, by odzyskała ona zdrowy wygląd i blask.

Ciemna cera – przyczyny

Ziemista cera jest pozbawiona kolorytu i sprawia wrażenie szarej i bez blasku. Skóra wygląda na o wiele starszą i wyjątkowo zmęczoną. Bardzo często ziemistej cerze towarzyszą również głęboko podkrążone oczy. Co ciekawe, jest to problem, który może dotyczyć każdego typu skóry – zarówno suchego, naczynkowego, jak i tłustego.

Każda kobieta powinna zdawać sobie sprawę z tego, że skóra może wyglądać niezdrowo z wielu przyczyn.

Dietetycy zgodnie twierdzą, że ciemna cera bardzo często jest spowodowana niewłaściwym sposobem odżywiania. Niedostatecznie odżywiony organizm to problem, za który należy zabrać się w pierwszej kolejności. Dostarczanie cennych składników wraz z pożywieniem jest bardzo ważne i z pewnością pozytywnie odbije się na wyglądzie skóry już po krótkim czasie. Aby skomponować zbilansowany i zrównoważony jadłospis, warto odwiedzić dietetyka.

Na wygląd skóry niekorzystnie mogą wpływać także różnego rodzaju używki, takie jak papierosy czy alkohol. Dermatolodzy zgodnie twierdzą, że są one wyjątkowo szkodliwe dla skóry i natychmiast odbijają się na jej kolorycie.

Nie wszyscy wiedzą, jak ogromne znaczenie ma właściwa pielęgnacja cery dla jej wyglądu. Brak regularnego złuszczania i odpowiedniego nawilżenia sprawia, że skóra będzie wyglądała niezdrowo i szaro.

Trzeba zdawać sobie sprawę również z tego, że ziemista cera bardzo często jest objawem różnego rodzaju chorób, takich jak anemii czy też niedoborów cennych witamin i minerałów.

Jak walczyć z ciemną cerą?

Na początku warto zacząć od przeprowadzenia zmian w jadłospisie. Powinno w nim znaleźć się miejsce dla dużej ilości owoców i warzyw, a także dobrej jakości produktów bogatych w białka, tłuszcze oraz zdrowe węglowodany. Bezwzględnie należy unikać wysoko przetworzonej żywności, a także dań typu fast-food.

Dobrze jest także uporządkować codzienną pielęgnację, włączając do niej regularne, delikatne rytuały. Warto pamiętać o systematycznym oczyszczaniu, złuszczaniu i nawilżaniu skóry, niezależnie od jej typu.

Nie wszystkie kobiety wiedzą o tym, że na odcień skóry ma także wpływ właściwy tryb życia. Aktywność fizyczna może poprawić krążenie krwi, co przynosi natychmiastowe, pozytywne efekty, jeśli chodzi o odcień skóry.

Bardzo ważne jest również regularne picie wody. Każda kobieta musi pamiętać o tym, że skóra potrzebuję jej do utrzymania właściwego poziomu nawilżenia, a także odpowiedniej regeneracji.

Podsumowując, zazwyczaj wystarczy zmiana nawyków żywieniowych oraz wdrożenie właściwych zwyczajów pielęgnacyjnych, by już po krótkim czasie móc zauważyć spektakularne efekty, jeśli chodzi o kolor i wygląd cery.