Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle jak pozbyć się siwych włosów

Jak pozbyć się siwych włosów – domowe metody

Data publikacji 13 kwietnia 2021


Wielu panów w średnim wieku boryka się z pewnym problemem. Nie chodzi tylko o ten dotyczący zaburzeń erekcji. Kończąc 40 lat, przeglądają się w lustrze i widzą na swojej głowie coraz więcej siwizny. Oczywiście, dostępne są farby i henny dopasowane do indywidualnych potrzeb, dzięki którym można wyglądać znacznie młodziej. W artykule przedstawimy jednak inne sposoby na to, jak pozbyć się siwych włosów.

Co powoduje siwiznę w młodym wieku?

Niestety, często dzieje się tak, że nawet mężczyźni przed trzydziestką mają taki kłopot. Wtedy przyczyną są uwarunkowania genetyczne. Natomiast w przypadku starszych panów, ich włosy tracą naturalny kolor z powodu pracujących mniej efektywnie melanocytów (komórek, które produkują pigment, czyli melaninę). Zostają zaburzone proporcje barwników, w wyniki czego włosy nabierają siwego odcienia. Na szczęście, dzięki ziemniakom można przygotować domową płukankę, która pomoże ukryć siwiznę.

Pierwsze metoda, czyli kartofel i woda

Ten bardo prosty i podobno skuteczny sposób znali już starożytni Egipcjanie. Wystarczy tylko mieć pod ręką nóż, ziemniaki i wodę. Cała czynność polega na tym, że wszystkie obierki należy umieścić w garnku i doprowadzić do wrzenia. No koniec pozostało jeszcze ugotowanie ich przez 20 minut oraz odcedzenie. Dodatkowo warto także dodać parę kropel olejku eterycznego, aby zapach był przyjemniejszy. Jeżeli regularnie będziemy myć włosy oraz spłukiwać je takim płynem, to problem siwizny z czasem zniknie.

Orzech włoski oraz wcierka

Okazuje się, że dobry wpływ na włosy mają także włoskie orzechy. Dlaczego? Pogłębiają bowiem naturalną barwę włosa. Wszyscy szatyni i bruneci powinni więc stosować płukankę przygotowaną szybko (w ciągu trzydziestu minut) z garści łupin zalanych litrem wody. Jak pozbyć się siwych włosów, jeżeli jednak nie mamy w domu takich owoców? Spokojnie. Są jeszcze inna metody, a dokładnie tak zwane wcierki. Trzeba poszukać w mieszkaniu zioła: lawendę, rozmaryn, tymianek i miętę oraz wsypać je do słoika. Następnie należy zalać je białym octem i pozostawić w zaciemnionym miejscu. Taki preparat aplikuje się na włosy po odcedzeniu i przelaniu do butelki.

Porad związanych z walką z siwiejącymi włosami jest więcej, ale te powyższe są jednymi z najbardziej popularnych. Oczywiście, nie wszyscy chcą stosować owe metody, uważając, że siwizna dodaje seksapilu. Natomiast inni panowie muszą uzbroić się w cierpliwość, bo dopiero wielokrotne korzystanie z różnych roztworów przyniesie pożądane efekty.

Redakcja kosmo-medyk.pl

Redaktorzy KosmoMedyk.pl to zespół pasjonatów i ekspertów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat kosmetologii, urody, zdrowia oraz lifestyle. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które pomagają naszym czytelnikom dbać o siebie i prowadzić zdrowy styl życia. Każdy z naszych redaktorów posiada szeroką wiedzę i bogate doświadczenie w swoich dziedzinach. Regularnie uczestniczymy w szkoleniach, konferencjach i śledzimy najnowsze badania, aby być na bieżąco z najnowszymi trendami i odkryciami w branży kosmetycznej i zdrowotnej. Dzięki temu możemy zapewnić naszym czytelnikom dostęp do aktualnych i wartościowych informacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?