kosmo-medyk.pl

kosmo-medyk- zdrowie, uroda, dieta

koktajle odchudzające
Lifestyle

Koktajle odchudzające a smukła sylwetka

Każda kobieta chciałaby cieszyć się z posiadania pięknej, filigranowej oraz zgrabnej sylwetki. Niestety wiele pań musi nieustannie borykać się ze zbędnymi kilogramami. Sprawdzonym sposobem na redukcję masy ciała jest dieta koktajlowa. Jest ona sycąca, zdrowa oraz skutecznie oczyszcza organizm z toksyn. Jakie spożywać koktajle odchudzające, aby efekty diety były w pełni zadowalające?

Zdrowe koktajle odchudzające

Od pewnego czasu dieta koktajlowa jest bardzo popularna. Na jej stosowanie decydują się te osoby, którym zależy na dobrym zdrowiu oraz posiadaniu smukłej sylwetki.

Podstawą żywienia podczas stosowania diety koktajlowej są warzywne koktajle. Mogą one być przygotowywane z marchwi, buraków, pomidorów, ogórków oraz wielu innych warzyw. Dzięki spożywaniu koktajli warzywnych można dostarczyć organizmowi wszystkie niezbędne witaminy oraz mikroelementy.

Sprawdzonym sposobem pozwalającym na utratę zbędnych kilogramów jest także wdrożenie diety, w której znajdują się koktajle owocowe. W celu ich przygotowywania warto wyposażyć się w odpowiedni blender z pojemnikiem. Dzięki temu urządzeniu można w kilka minut przygotować zdrowy, dietetyczny oraz pełen witamin koktajl. Wystarczy wrzucić do misy blendera wybrane owoce i warzywa, na przykład szpinak, kiwi i grejpfrut, aby móc rozkoszować się przepysznym posiłkiem.

Koktajle fit doskonale sprawdza się podczas stosowania diety odchudzającej, bowiem warzywa zawierają dużą ilość błonnika, który przyspiesza utratę wagi oraz na długo daje uczucie sytości.

Oprócz ulubionych owoców oraz warzyw do koktajli dietetycznych można dodawać poszczególne nasiona, które dostarczają do organizmu niezbędne witaminy oraz składniki mineralne. Każdy przyrządzony koktajl smakuje jeszcze lepiej, jeśli zostaną dodane do niego przyprawy poprawiające metabolizm. Pośród wielu z nich można wymienić:  chili, kurkumę, imbir oraz cynamon. Wystarczy je wraz z wybranymi owocami czy warzywami umieścić w blenderze, a następnie dobrze zmiksować.

Koktajle odchudzające owocowe sprawdzają się jako posiłek na śniadanie czy też zdrowy deser. Z kolei koktajle warzywne warto spożywać na kolację.

Spożywanie koktajli owocowych i warzywnych wpływa bardzo korzystnie na zdrowie każdego człowieka. Dzięki temu można przeprowadzić zdrowy detoks organizmu. Niektóre antyutleniacze zawarte w tych pokarmach w dużym stopniu wspomagają odtruwanie organizmu. Co prawda ich najważniejszym zadaniem jest likwidacja wolnych rodników, ale wiele z nich wiąże również toksyny znajdujące się w tkankach. Poszczególne substancje zwiększają swoją moc wówczas, gdy do organizmu dostarczane są także odpowiednie ilości witamin, kwasów oraz pierwiastków. Sprawdzonym sposobem oczyszczenia organizmu z toksyn jest spożywanie koktajli z buraków, marchwi oraz pomidorów.

Po około dwóch tygodniach stosowania diety koktajlowej można poczuć wyraźną poprawę samopoczucia oraz zmniejszyć obwód swoich bioder.